hgs  eokul   lgs   kyk  
  17.04.2024  

ÖSYM Sonuç Belgesi Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi Çıkarma, ösym sonuç takvimi belli oldu mu,ösym sonuç hesaplama,ösym sonuç açıklama,ösym sonuç 2017,ösym sonuç belgesi,ösym sonuç açıklama takvimi ne zaman,ösym sonuç belgesi çıkarma 2017,ygs sonuç belgesi çıktısı,ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi Çıkarma ve Yazdırma İşlemleri...

Artık ÖSYM yapmış olduğu sınavlar için sınav sonuç belgesi göndermiyor.Adaylar ÖSYM Sınav sonuçlarını kendileri ÖSYM'nin resmi internet sitesinden çıkartabilecekler. Adaylar girdiği sınav sonuçları, başta ÖSYS Sınav Sonuçları olmak üzere üniversiteye kayıt,kamuya veya daha bir çok farklı iş başvuru merkezleri tarafından istenmektedir. Peki ÖSYM Sonuç Belgesi Çıkarma İşlemleri nasıl gerçekleşiyor,bunu izah edelim:

ÖSYM Sonuç Belgesi Çıkarma İşlemi;

1.Önce, sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yapınız.
2. Sınava girdiğiniz yılı ve hangi sınava girdiğinizi seçerek “BUL” butonuna basınız.
3. Sınav sonuç listesine ulaşmış olmanız gerekiyor, buradan sonuç belgesine ulaşmak istediğinize tıklayınız.
4. T.C. Kimlik Numaranız ve ÖSYM şifrenizle giriş yapınız.
5. Sınav sonuç sayfasında olmalısınız. Sonuçları yazıcıdan çıkarmak için CTRL + P tuşlarına aynı anda basın. Yazıcı penceresi açılacak. Buradan yazdırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer evinizde yazıcı yoksa aynı işlemi internet cafeden yapmanız gerekmekte.


ÖSYM SONUÇ BELGESİ ÇIKARMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ