hgs  eokul   lgs   kyk  
  17.04.2024  

ygs 2016

2017 YGS'de Nasıl Başarılı Olurum?İlk önce şunu iyi bilmemiz gerekiyor,sınava sadece biz girmiyoruz.Bugün binlerce hatta milyonlarca insan birbirinden farklı sınazlara girmekte.Doğal olarakta bazıları başarılı, bazılarıda başarısız olmakta.Peki başarılı olmak veya başarısız olmak neye bağlıdır? Bu yazımızda daha çok YGS de nasıl başarılı olunur? Sorusunun cevabını vereceğiz.

2018 YGS Başvuru Koşulları Nelerdir?2018 Ygs’ye başvuru yapmak isteyen adayların sınava katılmak için ne gibi şartlar gerektiğini çok iyi bilmesi lazımdır. Bu yazımızda adayların ne gibi şartlara sahip olmaları gerektiğini sizler için derledik. Sınava başvuruda bulunacak adaylar için 2018 Ygs Başvuru Koşulları başlığı altında sunacağız.

YGS'ye Hangi Adaylar Nereye ve Nasıl Başvuracak 2018?YGS ve üniversitelere sınavsız geçiş (ÖSYS 2018) için başvurular Ocak ayı başlarında alınmaya başlanacak.Peki, Hangi Adayların Nereye Başvurmaları Gerekiyor?

Daha mezun olmamış sonuncu sınıf durumundaki üniversite adayları okullarının bağlı olduğu başvuru merkezine yapabilecekler.

Mezun olanlardan;

2018 YGS Başvuruları Nasıl Yapılıyor?
Adaylar, 2014 YGS başvuru tarihlerini duyar duymaz bu konudaki hazırlıklarını da başlatmış oldular.Her sene sınav tarihlerinin açıklanması ile beraber adaylar için "Peki YGS başvurularını nasıl yapacaz"soruları merak konusu olmakta.Bununla beraber Özellikle mezun olan adayların başvurularını nasıl yapacaklarını bilememesinden kaynaklı birçok sorun ile karşılaşılmakta.Ygs başvurusunda adayların daha kolay yol alması için sizler için bu yazıyı derledik.

YGS BAŞVURU AŞAMALARI:

YGS ve LYS Kalkıyor mu?Üniversiteye giriş sınavı için yapılması düşünülen değişikler hakkında yeni bilgiler ulaşmaya başladı.Adayların SBS sınavında olduğu gibi lise sınavlarında da derslerinin ortalaması ile yerleşebilmesi planlanıyor.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın, önceki gün Bakanlar Kurulu’nun ardından dershanelerin kapatılmasıyla birlikte üniversiteye giriş sisteminin de 2 yıl içinde değiştirileceğini açıklaması, yeni sistemin nasıl olacağı sorusunu akıllara getirdi.