hgs  eokul   lgs   kyk  
  17.04.2024  

ÖSYS 2014

ÖSYM'den "Yazılı Sınav" AçıklamasıSon günlerde yazılı ve görsel medyada yer alan, ön yargılı, adayları ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikteki yorumlara karşı, ÖSYM’nin son 3 yıldır üzerinde çalıştığı bu önemli ölçme yöntemi hakkında açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

2017 YGS'de Nasıl Başarılı Olurum?İlk önce şunu iyi bilmemiz gerekiyor,sınava sadece biz girmiyoruz.Bugün binlerce hatta milyonlarca insan birbirinden farklı sınazlara girmekte.Doğal olarakta bazıları başarılı, bazılarıda başarısız olmakta.Peki başarılı olmak veya başarısız olmak neye bağlıdır? Bu yazımızda daha çok YGS de nasıl başarılı olunur? Sorusunun cevabını vereceğiz.

2018 YGS Başvuruları Nasıl Yapılıyor?
Adaylar, 2014 YGS başvuru tarihlerini duyar duymaz bu konudaki hazırlıklarını da başlatmış oldular.Her sene sınav tarihlerinin açıklanması ile beraber adaylar için "Peki YGS başvurularını nasıl yapacaz"soruları merak konusu olmakta.Bununla beraber Özellikle mezun olan adayların başvurularını nasıl yapacaklarını bilememesinden kaynaklı birçok sorun ile karşılaşılmakta.Ygs başvurusunda adayların daha kolay yol alması için sizler için bu yazıyı derledik.

YGS BAŞVURU AŞAMALARI:

2017 YGS Sınav Tarihi Ne Zaman?Üniverisite'ye hazırlık yapan öğrenciler Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2016)'ya girecekler. Merakla beklenen YGS 2016 sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Peki YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak? Giriş belgesi nasıl alınacak? Detaylar yazımızın devamında.

Öğrenciler farklı bölümlere yatay geçiş yapabilecekYÖK, tüm öğrencileri uyardı, "Yatay geçiş imkanı var. Tüm sınavlara girin" dedi.Yatay geçiş, üniversite öğrencilerinin aynı bölümde ama farklı üniversitede okuyabilmelerinin önünü açan düzenleme. O değişiyor. Artık öğrenciler okudukları bölümden farklı bölümlere de yatay geçiş yapabilecek. Tabi belirli kriterlere uygun olmak şartıyla.

LYS öncesi manevi bağışıklık sistemini önemseyinPsikolog Nilgün Köstem, öğrencilerin yaklaşan Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) heyecanından dolayı stresli günler yaşayabildiğine dikkat çekerek, onların enerji ve motivasyonunu tüketmeden çalışma planı yapması gerektiğini söyledi.

YÖK Genel Kurulu "vakıf üniversiteleri" için toplandıYÖK, iki vakıf üniversitesinin rektör adayları için olumlu görüş verdi.

YÖK, 2 vakıf üniversitesine rektör atanması için olumlu görüş bildirdi.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Kurul, dün yılın 9. toplantısında, çeşitli komisyonlarca hazırlanan raporların yanı sıra gündem maddelerini görüştü.