hgs  eokul   lgs   kyk  
  17.04.2024  

pmyo 2014

2018 PMYO Giriş Sınavı Başvuru Kılavuzu İNDİR!Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı (2018-PMYO) için başvurular alınmaya başladı.PMYO 2018 yazılı sınavı Haziran 2018 tarihinde uygulanacak.

PMYO YGS Baraj Puanları bu yıl kaç oldu? PMYO 2018 başvuru şartları ve 2018 PMYO YGS Baraj Puanları ve PMYO başvuruları ne zaman başlıyor? detaylar osym.info'da...

PMYO Sınav Ücreti Ne Zaman ve Hangi Bankalara Yatırılacak 2018?Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, adaylar Haziran 2018 tarihleri arasında ön başvuru yapabilecek. İnternetten ön başvuru yapan adayların evrak teslimi için şahsen gidecekleri başvuru ve sınav merkezleri ise Temmuz 2018 (http://pmyo.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak. Adaylar, Temmuz - Temmuz 2018 tarihleri arasında istenilen belgeleri müracaat komisyonlarına teslim edecek.

PMYO Sınavı Ne Zaman Açıklanacak 2017?

PMYO Sınavı Ne Zaman Açıklanır 2014?

ÖSYM PMYO 2014 Sınav Sonuçlarını açıkladı.2014 Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Yazılı sınav sonuçları; ÖSYM’nin İnternet sitesinde yayımlandı.Adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.


2014 PMYO YAZILI SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

PMYO Sınavı Hakkında BilgiPolis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı Haziran ayında Pazar günü Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır.

2017 Üniversite ek yerleştirme kayıtları başladı mı?LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından açıkta kalan adaylar için üniversite ek yerleştirmeleri sona erdi. LYS ek yerleştirme sonuçları az önce ÖSYM'nin sayfasında duyuruldu. Ek yerleştirme kayıt işlemleri ise yarın başlıyor.

LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

PMYO Puanı Nasıl Hesaplanıyor?

2014 PMYO Puanı Nasıl Hesaplanacak?

Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi uygulanacaktır. Test, beş seçenekli çoktan seçmeli 80 sorudan oluşacaktır. Testteki konular ve ağırlıkları aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır:


Genel Yetenek: Türkçe (%30), Matematik (%30)

Genel Kültür: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (%5), Türk ve Dünya Tarihi (%5), Türkiye ve Dünya Coğrafyası (%10), Temel Yurttaşlık Bilgisi (%5), Güncel ve Kültürel Konular (%5), Sosyoloji (%5), Psikoloji (%5)

PMYO Başvuruları Nasıl Yapılıyor?PMYO 2017 Ön Başvuru Nasıl Yapılır? İşlemler için, Tıkla Öğren! PMYO web sitesi üzerinde online ön başvuru yapmak için bu habere tıklayın. PMYO başvuru hakkında güncel bilgiler...