hgs  eokul   lgs   kyk  
  17.04.2024  

2014

2017 YGS'de Nasıl Başarılı Olurum?İlk önce şunu iyi bilmemiz gerekiyor,sınava sadece biz girmiyoruz.Bugün binlerce hatta milyonlarca insan birbirinden farklı sınazlara girmekte.Doğal olarakta bazıları başarılı, bazılarıda başarısız olmakta.Peki başarılı olmak veya başarısız olmak neye bağlıdır? Bu yazımızda daha çok YGS de nasıl başarılı olunur? Sorusunun cevabını vereceğiz.

2018 YGS Başvuru Koşulları Nelerdir?2018 Ygs’ye başvuru yapmak isteyen adayların sınava katılmak için ne gibi şartlar gerektiğini çok iyi bilmesi lazımdır. Bu yazımızda adayların ne gibi şartlara sahip olmaları gerektiğini sizler için derledik. Sınava başvuruda bulunacak adaylar için 2018 Ygs Başvuru Koşulları başlığı altında sunacağız.

YGS Başvuru Ücreti Online Ödeme İşlemleri
YGS Başvuru Ücretleri ÖSYM tarafından daha önceden belirtilen bankalara Ygs Başvurusu’ndan önce yatmaktadır.Sınav ücretleri her sene değişmektedir. 2013 yılında Ygs Başvuru Ücreti 40 TL, Sınavsız Geçiş Ücreti ise 10 TL olarak ödenmişti.

2014 Ygs Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar

2018 YGS Başvuruları Nasıl Yapılıyor?
Adaylar, 2014 YGS başvuru tarihlerini duyar duymaz bu konudaki hazırlıklarını da başlatmış oldular.Her sene sınav tarihlerinin açıklanması ile beraber adaylar için "Peki YGS başvurularını nasıl yapacaz"soruları merak konusu olmakta.Bununla beraber Özellikle mezun olan adayların başvurularını nasıl yapacaklarını bilememesinden kaynaklı birçok sorun ile karşılaşılmakta.Ygs başvurusunda adayların daha kolay yol alması için sizler için bu yazıyı derledik.

YGS BAŞVURU AŞAMALARI:

2017 YGS Sınav Tarihi Ne Zaman?Üniverisite'ye hazırlık yapan öğrenciler Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2016)'ya girecekler. Merakla beklenen YGS 2016 sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Peki YGS giriş yerleri ne zaman açıklanacak? Giriş belgesi nasıl alınacak? Detaylar yazımızın devamında.

Pedagojik Formasyon Nedir ve Nasıl Alınır?

Pedagojik Formasyon Nedir?

Pedagoji, İngilizce “Pedagogy” kelimesinden gelen "eğitim bilim ve teorisi" anlamını taşıyan bir kelimedir. (bkz: TDK Sözlük)
Formasyon ise İngilizce “Formation” kelimesinin Türkçesi olan “biçimlenme” olarak çevirebileceğimiz bir kelimedir. (bkz: TDK Sözlük)

Pedagojik Formasyon Sonuçları Açıklandı Mı?Pedagojik Formasyon Sorgulama Panali

ÖSYM,2013 2014 Pedagojik formasyon sonuçlarını açıklandı mı?Tüm adayların gözü kulağı, ÖSYM'den gelecek olan Pedagojik formasyon sonuçlarına çevrilmi durumunda.


erleştirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır.Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2013 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS):Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2017 TUS ve DUS Tercihleri Başladı mı?2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-TUS) İlkbahar Dönemi tercih işlemleri, 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile ilgili tablo ve koşullara aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

2017 Ocak Ayı Öğretmen Atama Başvuruları Kontenjan ve Kadrolar2015 Ağustosta yapılacak olan 37 bin öğretmen ataması branş dağılımı hangi alandan ne kadar öğretmen atanacağını merak eden öğretmen adayları için MEB kaynaklarından bilgi geldi.

KPSS sonuçları açıklanmasının ardından öğretmen adayları gözlerini, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek 2015 Ağustos öğretmen atamaları kontenjanları hangi branştan ne kadar öğretmen alınacağına ilişkin bilgiye çevirdi.