hgs  eokul   lgs   kyk  
  17.04.2024  

2018 PMYO Giriş Sınavı Başvuru Kılavuzu İNDİR!Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı (2018-PMYO) için başvurular alınmaya başladı.PMYO 2018 yazılı sınavı Haziran 2018 tarihinde uygulanacak.

PMYO YGS Baraj Puanları bu yıl kaç oldu? PMYO 2018 başvuru şartları ve 2018 PMYO YGS Baraj Puanları ve PMYO başvuruları ne zaman başlıyor? detaylar osym.info'da...


Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) sınavına girecek adayların sabırsızlıkla bekledikleri PMYO Başvuru tarihi ve Başvuru şartları henüz açıklanmadı. Başvuru tarihinin mayıs ayı içerisinde açıklanması bekleniyordu. Başvuru tarihinin henüz açıklamamış olması nedeni ile Polis olmak isteyen adaylarda sabırsızlık baş göstermeye başladı. PMYO polis alım şartları neler? 2018 polis alımları nasıl yapılacak? Yeni dönem PMYO olma şartları neler? gibi sorular tüm adaylar için merak konusu oldu. YGS LYS Baraj Puanları Kaç? Kaç Öğrenci Alınacak ? PMYO Kaç Puanla Öğrenci Alacak? Tüm merak ettikleriniz sayfamızda.

PMYO sınavına girecek olan adayların PMYO Başvuru Şartları ve YGS baraj puanları ile ilgili konuları daha çok merak etmeye başladılar. Şu sıralar 2018 PMYO sınavı hakkında hiçbir açıklama gelmedi. Normal zamanlarda bu dönemlerde açıklanması beklenen ile ilgili henüz bir bilginin olması merak konusu oldu.

PMYO BAŞVURU ŞARTLARI ve YGS BARAJ PUANI

PMYO başvuru tarihleri yaklaştığı şu sıralarda 2018 PMYO Başvuru Şartları ve neden açıklanmadığı oldukça fazla merak konusu oluyor. Henüz bu konuda bir açıklamanın yapılmaması akıllara PMYO Başvuru Şartları ve YGS Baraj Puanının açıklanmasının Haziran ayına kaldığı yönünde. Geçen yıl Nisan ayı içerisinde açıklama yapılması ve bu yıl bu sürenin uzaması PMYO sınavına girerek adayları gittikçe meraklandırıyor. Bu konu ile ilgili şu ana kadar PMYO resmi internet sitesinde henüz net açıklama yapılmadı. PMYO Başvuru Şartları ve 2018 PMYO YGS Baraj Puanı ile ilgili açıklama yapıldığında sitemizde yayınlanacaktır.

2018 PMYO BAŞVURU KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Mayıs ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde konu ile ilgili açıklamanın olmaması, PMYO Başvuru Şartları açıklamasının haziran ayına sarkabileceğini düşündürüyor. PMYO Başvuruları ile ilgili kurumun resmi internet sitesinden 1 ay öncesinde yapılan bir duyuruda, “2018 Yılında PMYO sınavlarına başvuruda bulunabilmek için gerekli YGS puanı ve diğer alım şartları internet sitemizden duyurulacaktır. Diğer kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önemle duyurulur." Şeklinde olmuştu. Bu açıklamadan sonra kurum tarafından ek duyuru yapılmadı. PMYO sınavına başvuru yapacak adaylar ilgili açıklamaların LYS sınavından sonra olabileceğini düşünüyor. PMYO Baraj Puanı ve PMYO Başvuru Şartları bu yıl ilk defa bu kadar geç kalındı. Daha önceki senelerde nisan ayı içerisinde açıklanıp mayıs ayında başvurular yapılıyordu. Bakalım bu sene zaman şartlar açıklanıp başvurular alınıp işlemler tamamlanacak göreceğiz.

PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

PMYO Başvuruları ve başvuru şartları ve taban puanların açıklandıktan sonra, adayların pmyo.pa.edu.tr‘den ön başvuru yapaları gerekiyor. Polis adayları başvurularını pmyo.pa.edu.tr’den TC Kimlik Numarası ile giriş yaparak yapabilecekler. Daha sonra sistemin yönlendirmesi ile gerekli bilgiler girilerek adım adım başvuruyu tamamlanması gerekiyor. Doğrulama kodunun da girilmesi sonrası ekrana gelecek olan, YGS puanınızı ve okul bilgilerinizi, adres ve telefon bilgilerinizi ekledikten sonra PMYO başvuru merkezi ve başvuru tarihini seçiyorsunuz.